Spacer w koronach drzew

Spacer w koronach drzew to nowa wyjątkowa atrakcja turystyczna, która powstała w słowackiej miejscowości Zdziar oddalonej o zaledwie 10 km od granicy z Polską.

Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka to specjalna platforma widokowa o długości ponad 600 metrów, która znajduje się na wysokości aż 24 metrów nad ziemią i wije się pośród koron rosnących tutaj sosen. To całoroczna atrakcja zlokalizowana na szczycie stoku Bachleda Ski, skąd rozpościera się piękny widok na Tatry oraz okoliczne górskie tereny, ze ścieżki dostrzec można nawet pasmo Pienin z Trzema Koronami.

ścieżka w koronach drzew

Na trasie znajdują się liczne tablice z ciekawostkami na temat okolicznej przyrody oraz ekosystemu. Spacer w koronach drzew zakończony jest efektowną wieżą widokową, która wznosi na wysokość aż 32 metrów. Ze szczytu wieży podziwiać można zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr i Pienińskiego Parku Narodowego.

ścieżka w koronach drzew

Dodatkową atrakcją, która znajduje się na szczycie wieży widokowej, jest specjalna siatka rozwieszona pod nogami zwiedzających, dzięki czemu efekt wysokości robie jeszcze większe wrażenie. Na uwagę zasługuje również sposób, w jaki można znaleźć się na dole wieży widokowej, znajduje się tu ponad 60 metrowa zjeżdżalnia, dzięki której w szybki sposób można zjechać na dół, oczywiście jest możliwość zejścia na dół o własnych siłach.

ścieżka w koronach drzew

Aby, dostać się na ścieżkę wybrać można jedną z dwóch dróg. Pierwszą z nich jest spokojna przejażdżka wyciągiem krzesełkowym, natomiast druga możliwość to spacer po wzdłuż stoku. Jest to atrakcją, którą na pewno warto odwiedzić przebywając w Białce Tatrzańskiej, szczególnie że dojazd na miejsce nie stanowi większego problemu.

Więcej informacji znajduje się na stronie - Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka